Harmonogram uroczystości, spotkań
i konkursów
na rok szkolny 2023/24
WRZESIEŃ
Lp.
Przedsięwzięcie
Odpowiedzialni
Data wyk.
Uwagi
Uroczystości, spotkania
1.
Rocznica wybuchu II wojny światowej - wyjazd na Cmentarz Ofiar Faszyzmu
w Sudwie
p. Łuziński
01.09.23 r.
2.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
p. Hacia
p. Hacia
04.09.23 r.
3.
Dzień kropki
p.Tyburska
15.09.2023 r.
4.
Dzień Przedszkolaka
p. Merchel, p. Sochacka
20.09.2023 r.
5.
Dzień Języków Obcych
Nauczyciele języków obcych
26.09.23 r.
6.
Dzień Głośnego Czytania
p. Sochacka
p. Kowalska
p. Merchel
współpraca:
p. Wyszyńska
p. Flisikowska
29.09.23 r.
7. Uroczyste pasowanie uczniów klas 1 na czytelników p. Wyszyńska
p. Flisikowska
wrzesień 2023 Przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników. 8.
Spotkanie z zawodem
P. Przywoźna
wrzesień 2023 9.
Zajęcia integracyjne w kl. I
p. Sokołowska,
p. Tyburska
wrzesień 2023
10.
Projekt „Piękna nasza Polska cała”
R. Sokołowska
wrzesień 2023-czerwiec 2024
PAŹDZIERNIK
Lp.
Przedsięwzięcie
Odpowiedzialni
Data wyk.
Uwagi
Uroczystości, spotkania
1.
Dzień Edukacji Narodowej
p. Bartnikowska
p. Szelugowska
klasa 5a, 5b
13.10.23 r.
2.
Spotkanie z zawodem
p. Przywoźna
październik
3.
Dzień Papieski
p. Obuchowicz
p. Figielska-Korgul
16-22.10.23 r.
Konkursy
1.
Szkolny konkurs plastyczny dla klas 0-3 Ilustracja do książki Adama Bahdaja „Pilot i Ja”
p. Wyszyńska
p. Flisikowska
październik
klasy 0-3
2.
Szkolny konkurs dla klas 1-8 „Książkowa klasa”. Konkurs na klasę, która wypożyczy najwięcej książek w październiku.
p. Wyszyńska
p. Flisikowska
październik
klasy 1-8
3.
Konkurs szkolny – rodzina Ulmów kl.4-8
p. Figielska – Korgul
p. Obuchowicz
październik
4.
Konkurs fotograficzny dla uczniów klas I-III „Jesień w obiektywie”
G. Figielska-Antoniak,B. Gątarz
Październik – listopad 2023
LISTOPAD
Lp.
Przedsięwzięcie
Odpowiedzialni
Data wyk.
Uwagi
Uroczystości, spotkania
1.
Dzień Zdrowego Śniadania
Wychowawcy klas I-III
8.11.2023 r.
2.
Narodowe Święto Niepodległości
p. Zarzecka
p. Szmyt
klasa 4a, 4b
11.11.23 r.
3.
Dzień pluszowego misia
Wychowawcy klas I-III
25.11.2023 r.
4.
Andrzejki
Wychowawcy
kl. I-VIII
Nauczyciele przedszkola
listopad
5.
Spotkanie z zawodem
p. Przywoźna
listopad
Konkursy
1.
Konkury plastyczne wg terminarzy organizatorów
p. Mikitiuk
listopad 2023
2.
Szkolny konkurs pedagogów
p. Mikitiuk
p. Zapadka
listopad 2023
3.
Konkursy kuratoryjne:
z języka polskiego, matematyki, biologii, chemii, fizyki, języka angielskiego, historii
p. Ciesielska
p. Rochoń
p. Jaroszewska
p. Staniszewska
p. Młodkowska
p. Łuziński
p. Kaska
listopad 2023
4.
Olimpus z języka angielskiego – sesja jesienna.- klasy 4-8
p.Wyszyński
listopad 2023
5. Forget me not! konkurs języka angielskiego (klasy 4-8).
p. Młodkowska
14-16 listopad 2023
6.
Konkurs czytelniczy
p. Duda, p. Trochim -Wiśniewska
listopad
GRUDZIEŃ
Lp.
Przedsięwzięcie
Odpowiedzialni
Data wyk.
Uwagi
Uroczystości, spotkania
1.
Warsztaty muzyczno-plastyczne
p. Mikitiuk
p. Janikowska
p. Hacia
grudzień 2023
2.
Mikołajki
Wychowawcy kl. I-VIII
Nauczyciele przedszkola
grudzień 2023
3.
„Czytam i tworzę”:
- projekt dla klas 0-3 i dzieci z oddziałów przedszkolnych
p. Flisikowska
p. Wyszyńska
grudzień 2023
Warsztaty czytelniczo-plastyczne (zajęcia 45 minutowe)
4.
Jasełka szkolne – koło teatralne
p. Figielska- Korgul
p. Obuchowicz
19.12.2023
(2-3 lekcja)
5.
Spotkanie z zawodem
p. Przywoźna
grudzień 2023
6.
Wspólne śpiewanie świątecznych piosenek i kolęd
p. Figielska-Antoniak, p. Gątarz, p. Rosa-Fieducik
6.12.2023 r.
7.
Jarmark bożonarodzeniowy
p. Sokołowska,
p. Tyburska
Grudzień 2023
Konkursy
1.
Ozdoba choinkowa
p. Obuchowicz p. Figielska-Korgul
grudzień 2023
2.
Konkurs literacko-plastyczny „List do Mikołaja”
p.Merchel, p.Sochacka, p. Kowalska
grudzień 2023
STYCZEŃ
Lp.
Przedsięwzięcie
Odpowiedzialni
Data wyk.
Uwagi
Uroczystości, spotkania
1.
Bal karnawałowy
Wychowawcy
kl. I-VIII
Nauczyciele przedszkola
styczeń 2024
2.
Dzień Babci i Dziadka
Wychowawcy
kl. I-VIII
Nauczyciele przedszkola
styczeń 2024
3.
Spotkanie z zawodem
p. Przywoźna
styczeń 2024
4.
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
Dorota Flisikowska
Danuta Wyszyńska
18 stycznia 2024
Głośne czytanie fragmentów książki A.A. Milne w klasach 0-3
Konkursy 1.
Olimpus z języka angielskiego sesja zimowa- klasy 4-8.
p. Wyszyński
styczeń 2024
2.
Olimpusek sesja zimowa
p. Merchel
Styczeń 2024
LUTY
Lp.
Przedsięwzięcie
Odpowiedzialni
Data wyk.
Uwagi
Uroczystości, spotkania i konkursy
1.
Apel podsumowujący osiągniecia uczniów
Dyrektorzy
Wychowawcy
kl. I-VIII
luty 2024
2.
Spotkania autorskie:
- spotkanie autorskie dla klas 1-3
- spotkanie autorskie dla klas 4-8
Dorota Flisikowska
Danuta Wyszyńska
luty 2024
Terminy spotkań zostaną podane w II semestrze
3.
Dzień Nauki Polskiej
Nauczyciele przedmiotów ścisłych
luty 2024
4.
Spotkanie z zawodem
p. Przywoźna
luty 2024
5.
Dzień Bezpiecznego Internetu I-III
p. Figielska-Antoniak, p. Gątarz
9 lutego 2024
6.
Poczta Walentynkowa I-III
p. Figielska-Antoniak, p. Gątarz
14 lutego 2024
Konkursy
1.
Etap konkursów kuratoryjnych
p. Ciesielska
p. Rochoń
p. Jaroszewska
p. Staniszewska
p. Młodkowska
p. Łuziński
III 2024
2.
Szkolny konkurs plastyczny dla klas 1-8 Ilustracja do ulubionej lektury dla klas 1-8
p. Flisikowska
p. Wyszyńska
luty/marzec 2024
MARZEC
Lp.
Przedsięwzięcie
Odpowiedzialni
Data wyk.
Uwagi
Uroczystości, spotkania
1.
Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
p. Figielska - Korgul
p. Zarzecka
p. Hacia
marzec 2024
2.
„Czytam i tworzę”:
- projekt dla klas 0-3 i dzieci z oddziałów przedszkolnych
Dorota Flisikowska
Danuta Wyszyńska
marzec 2024
Warsztaty czytelniczo-plastyczne (zajęcia 45 minutowe)
3.
Warsztaty muzyczno-plastyczne
p. Mikitiuk
p. Janikowska
p. Hacia
marzec 2024
4.
Dzień matematyki
Nauczyciele matematyki
marzec 2024
5.
Dzień Wiosny
Wychowawcy
kl. I-VIII
Nauczyciele przedszkola
marzec 2024
6.
Spotkanie z zawodem
p. Przywoźna
marzec 2024
7.
Jarmark Wielkanocny
p. Sokołowska, p. Tyburska
marzec 2023
Konkursy
1.
Konkury plastyczne
wg terminarzy organizatorów
p. B. Mikitiuk
2.
Szkolny konkurs pedagogów
p. B. Mikitiuk
p. J. Zapadka
marzec 2024
3.
Leon- ogólnopolski konkurs języka angielskiego.- klasy 4-8
p. Młodkowska
marzec 2024
4.
Kangur matematyczny
n-le matematyki
21.03.2024
5.
Konkurs matematyczny
p. Merchel, p. Sochacka, p. Kowalska,
p. Tyburska
marzec 2024
6.
Olimpusek sesja wiosenna
p. Merchel
marzec 2024
KWIECIEŃ
Lp.
Przedsięwzięcie
Odpowiedzialni
Data wyk.
Uwagi
Uroczystości, spotkania
1.
Apel pamięci – Katyń
p. Łuziński
kwiecień 2024
2.
Spotkanie z zawodem
p. Przywoźna
kwiecień 2024
3.
Dzień Ziemi
p. Merchel,
p. Sochacka,
p. Sokołowska
22.04.2024 r.
4.
Wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych
p. Figielska-Antoniak, p. Gątarz, p. Rosa
30 kwietnia 2024 r.
Konkursy
1.
Szkolny konkurs pięknego czytania w języku angielskim.
p. Wyszyński
kwiecień 2024
2.
,,The Big challenge”- konkurs języka angielskiego – klasy 4-8
p. Flisikowski
p. Murawska
kwiecień 2024
3.
Gminny konkurs matematyczny „Ekierką i cyrklem 2024”
n-le 1-3
n-le matematyki
29/30 IV 2024
4.
Konkurs recytatorski
p.Duda, p.Trochim-Wiśniewska
kwiecień 2024
MAJ
Lp.
Przedsięwzięcie
Odpowiedzialni
Data wyk.
Uwagi
Uroczystości, spotkania
1.
Apel – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
p. Staniszewska
p. Ciesielska
klasa 6 a i 6 b
maj 2024
2.
Gminna impreza czytelnicza „III Gminne czytanie pod Lipą”
Organizatorem imprezy jest Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku. Współpraca:
p.Flisikowska
p.Wyszyńska
maj 2024
W imprezie uczestniczy grupa uczniów z naszej szkoły.
3.
Rajd pieszy do Gietrzwałdu kl.8
p. Jaroszewska
p. Młodkowska
p. Kaska
nauczyciele wychowania – fizycznego
maj 2024
4.
Urodziny rotmistrza - gra terenowa
p. Łuzinski, p.Zarzecka, p. Bartnikowska
maj 2024
5.
Urodziny rotmistrza – przerwa z rotmistrzem I-III
p. Figielska-Antoniak, p. Gątarz
13 maja 2024 r.
6.
Dzień Matki Ojca
Wychowawcy
kl. I-VIII
Nauczyciele przedszkola
maj 2024
7. Spotkanie z zawodem
p. Przywoźna
maj 2024
Konkursy
1.
Szkolny konkurs plastyczny związany z patronem szkoły
p. .Mikitiuk
maj 2024
2.
Szkolny konkurs piosenki Co nam w duszy gra!?
p. Hacia
maj 2024
3.
Szkolny konkurs języka niemieckiego dla uczniów klas 7.
P Przywoźna
p. Bartnikowska
maj 2024
4.
Turniej FairplayFootball3 dla uczniów kl. I-III
p. Serowiński, p. Figielska-Antoniak
maj 2024
CZERWIEC
Lp.
Przedsięwzięcie
Odpowiedzialni
Data wyk.
Uwagi
Uroczystości, spotkania
1.
Dzień Dziecka
Wychowawcy
kl. I-VIII
Nauczyciele przedszkola
czerwiec 2024
2.
Bal Absolwentów
p. Jaroszewska
p. Młodkowska
czerwiec 2024
3.
Spektakl koła teatralnego
p. Figielska- Korgul
p. Obuchowicz
4.06.2024
4.
Spotkanie z zawodem
p. Przywoźna
czerwiec 2024
5.
Apel - uroczyste zakończenie roku szkolnego
Dyrektorzy
Wychowawcy
kl. I-VIII
Nauczyciele przedszkola
21.06.2024