• "Bo tak trzeba było"

• 28 lutego i 1 marca 2023 odbyły się w naszej szkole obchody upamiętniające Żołnierzy niezłomnych. Tradycyjnie już uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wieczornicę - spektakl przybliżający wydarzenia związane z losami Żołnierzy Wyklętych. W tym roku uczniowie oraz zaproszeni goście i mieszkańcy Olsztynka poznali losy Łukasza Cieplińskiego. Spektakl zebrał wiele wspaniałych recenzji. Występy uczniów zostały ubogacone przez  filmy, prezentujące w tym roku losy Cieplińskiego w okresie pobytu w więzieniu. W przedstawieniu oraz nagraniach wzięły udział 23 osoby. W spektaklu udział wzięli uczniowie z klas 8a, 8b, 8d, 7b oraz 3a. Dla dzieci- aktorów było to niezapomniane przeżycie, o czym wielokrotnie mówili podczas spotkań. Spektakl został przygotowany pod kierunkiem pań: Wioletty Figielskiej- Korgul, Ewy Zarzeckiej i Marzeny Obuchowicz. Filmy do przedstawienia nagrał oraz złożył pan Łukasz Antoniak. W spektaklu gościnnie wystąpiła nasza absolwentka Kornelia Zych, której przepięknego śpiewu nie mogło zabraknąć podczas przedstawienia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mógł powstać ten wspaniały projekt.

• Szkolny Konkurs Czytelniczy dla Klas I ,,Śmieszne wierszyki”

• W piątek, 24 lutego w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla Klas I ,,Śmieszne wierszyki”. W konkursie uczestniczyło 12 uczniów, którzy musieli wykazać się znajomością  wierszy wybranych przez organizatorów. Zmagania dzieci oceniała komisja w składzie: nauczyciele bibliotekarze i pani Jola z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci pięknie poradziły sobie z zadaniami konkursowymi.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Emilia B. klasa Ib

I miejsce: Zofia L. klasa Ib

II miejsce: Helena Ch. klasa Ia

II miejsce: Oliwier Sz. klasa Ia

III miejsce: Piotr J. klasa Ia

Upominki dla wszystkich uczestników ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku, której bardzo dziękujemy.

nauczyciele bibliotekarze

• Zajęcia profilaktyczne

• Dziś uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych na temat środków psychoaktywnych. Zajęcia poprowadzili Pani Grażyna Dziubanii i Pan Piotr Śmigiel z Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Olsztynie. Serdecznie dziękujemy Naszym Gościom za cenne i wartościowe spotkanie.

• Odsłonięcie muralu poświęconego rodzinie Pileckich

• „Tego, co ważne dziś pilnujcie..." „...by stał się twierdzą nowej siły nasz dom, nasz kraj..."

Te słowa rotmistrza przyświecały dzisiejszej uroczystości związanej z odsłonięciem muralu poświęconego Rodzinie Pileckich. Wśród znamienitych gości była córka rotmistrza, pani Zofia Pilecka-Optułowicz. Cała społeczność szkolna wyraża wdzięczność pomysłodawcom i wykonawcom muralu, który stał się wizytówką szkoły.

• Apel podsumowujący I semestr

• 13 lutego 2023 r. odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr.  Naszych uczniów miło zaskoczyła nowa formuła. Każdy z nich usłyszał od wychowawcy kilka pozytywnych zdań o sobie. Wszyscy uczniowie klas 4- 8 poczuli się dostrzeżeni i dowartościowani.